Опубликован новый стандарт на использование древесины

Обезлесение и деградация лесов отрицательно влияют на нашу планету, угрожают биоразнообразию и способствуют ухудшению климата, а также глобальному потеплению. По мере роста осведомленности потребителей растет потребность в повышении информированности о происхождении древесины, используемой в приобретаемой продукции. Новый стандарт ИСО на предмет отслеживания источников происхождения древесины содержит необходимую информацию.
Детальніше

На розгляді Верховної Ради знаходиться документ щодо підвищення простежуваності харчових продуктів

Наразі на розгляді Верховної Ради України знаходиться документ, що передбачає підвищення рівня простежуваності походження і переміщення харчових продуктів з метою забезпечення громадян безпечними харчовими продуктами. На цьому 14 листопада наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час конференції «Молочний бізнес 2018». Детальніше

Україна запропонувала Китаю розпочати спільні консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай

8 листопада 2018 у рамках робочого візиту до м.Пекін, КНР Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і  торгівлі Степан Кубів зустрівся з Віце-прем’єром Держради Китаю Лю Хе. Детальніше

admin Листопад 1, 2018 Коментарів немає

Уряд ухвалив законопроект, який дозволить вести в Україні реальний облік викидів парникових газів

Уряд розглянув та схвалив, розроблений Мінприроди законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».  Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, зазначивши, що до цього часу розрахунок викидів парникових газів в Україні проводився без використання єдиної методики, яка б показувала реальні дані щодо цих викидів.  Детальніше

Україна та Європейські компанії налагоджують співробітництво взаємодії електронних баз даних у тваринництві

Представники Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», Нідерландсько-Українського молочного центру та компанії «Юніформ-агрі», європейського розробника програмного забезпечення для управління молочним стадом, у ході якої обговорювалося питання обміну інформацією між електронними базами даних Єдиного державного реєстру тварин та програмними продуктами із управління тваринницькими фермами.  Детальніше

За 9 місяців Держпродспоживслужба не допустила на ринки понад 6,5 тис. т неякісних продуктів харчування

Протягом 2017 року фахівці Держпродспоживслужби не допустили до реалізації 454,2 тонни недоброякісних продуктів та 6 тис. тонн небезпечного м’яса та субпродуктів, повідомив на засіданні колегії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заступник Директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби Артем Саєнко. Детальніше

AOAC INTERNATIONAL (AOAC) та Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) оголошують, що вони уклали угоду про співпрацю для спільного розроблення та затвердження загальних стандартів та методів. Партнерство значно збільшує глобальну релевантність та вплив стандартів та методів AOAC / ISO.

“Партнерство AOAC та ISO розширює глобальне прийняття стандартів та методів, вигідніше для всіх зацікавлених сторін та споживачів”, – сказав Бред Госкович, генеральний директор компанії “Мікробіологічні технології” та президент AOAC International. “Завдання AOAC та ISO, а також глобальне лідерство відкривають шлях до методів, які в кінцевому рахунку сприятимуть процесу розгляду методу Codex як міжнародних стандартів”. Детальніше

О НОВОМ СТАНДАРТЕ ISO 31000:2018 И ЕГО ПРЕИМУЩЕСТВАХ ДЛЯ ПОЛЬЗОВАТЕЛЕЙ

Мы живем в постоянно меняющемся мире, где мы каждый день сталкиваемся с неопределенностью. То, как организация справляется с этой неопределенностью, может быть ключевым фактором её успеха.

Риск – неотъемлемая часть ведения бизнеса. В мире, где огромные объемы данных обрабатываются с ускоряющимися темпами, выявление и управление рисками является сложной задачей для любой организации. Детальніше

ОНЛАЙН АКАДЕМІЯ ТОВ “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ЯКОСТІ”

Раді вам повідомити, ми запустили онлайн академію дистанційного навчання.

Після проходження обраного вами онлайн курсу навчання ви отримаєте свідотство про проходження навчання за напрямком нашої Академії.

Вже доступний курс: “Внутрішній аудитор системи менеджменту якості”
Детальніне: http://www.qdc.com.ua/audit-sistem-menedzhmentu-9001/

Опубліковано закон про вимоги до органічної продукції

Документ спрямований на вдосконалення українського законодавства та його гармонізацію з діючими в ЄС нормами.

Зокрема, закон встановлює правила виробництва органічної продукції, якщо мова йде про рослини, тварини, гриби, аквакультури і водорості, корми, харчові продукти.

При цьому дія закону не поширюється на продукцію для власного споживання, косметику і ліки, а також продукцію полювання і рибальства з природного середовища.

Новим законом, виробників зобов’язали декларувати всі свої дії по відношенню до органічної продукції, розділяти виготовлення органічної і неорганічної продукції, а також щорічно проходити сертифікацію.

Зауважимо, що документ встановлює і основні правила виробництва органічної продукції, однак більш детально їх затвердить Кабмін.

Виробник повинен використовувати переважно поновлювані ресурси, безпечні технології, якісну воду. Харчові добавки дозволені тільки згідно з переліком і в установлених межах. Забороняється застосування ГМО, синтетичні речовини (зокрема, пестициди), транквілізатори і методи електростимуляції тварин.

Заборонено утримання свійської птиці в клітках. Замість цього їй потрібно забезпечити доступ до струмка, ставка, озера або басейну. А бджолиним маткам не можна обрізати крила.

Передбачається створення трьох державних реєстрів – виробників продукції (операторів), органів сертифікації в сфері органічного виробництва, а також органічних насіння і садивного матеріалу.

Відповідно до закону, продукція повинна відповідати встановленим нормам, якщо на ній є відмітка “органічний”, “біодінамічний”, “екологічний”, “органік” і будь-які однокореневі і / або похідні слова від цих слів з приставками “біо”, “еко” і т.п. на будь-яких мовах.

Державне врегулювання органічного виробництва, обороту і маркування продукції поклали на Кабмін, Міністерство аграрної політики та Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Профільне міністерство, відповідно до закону, зобов’язана затвердити державний логотип для органічної продукції.

Передбачені умови і терміни перехідного періоду і паралельного виробництва органічної і неорганічної продукції.

У законі прописали штрафні санкції за порушення. Якщо виробник вчасно не усунув порушення щодо виробництва, обігу та маркування органічної продукції, штраф становить 29,8 тис. Грн для юросіб і 18,6 тис. грн для ФОП. Якщо виробник збрехав щодо продукції або несвоєчасно надав інформацію, йому загрожує штраф у розмірі 18,6 тис. грн для юросіб і 11,2 тис. Грн для фізичних осіб-підприємців. Маркування продукції як екологічної без належного сертифіката може стати причиною для штрафу 29,8 тис. грн для юросіб і 18,6 тис. Грн для ФОП.

Органи сертифікації в разі порушень також понесуть відповідальність. Якщо не виконали вимоги щодо порушень закону, штраф 29,8 тис. грн; несвоєчасно надали інформацію / повідомили неправду – 18,6 тис. грн; порушили цей закон і неправомірно видали сертифікат – 59,6 тис. грн; повторно порушили порядок сертифікації – 89,3 тис. грн штрафу.

У разі, якщо людина, відповідальна за маркування продукції як органічної, ввела в обіг несертифіковані товари, передбачений штраф 29,8 тис. грн для юросіб і 18,6 тис. грн для ФОП.

Джерело: www.allretail.ua