О НОВОМ СТАНДАРТЕ ISO 31000:2018 И ЕГО ПРЕИМУЩЕСТВАХ ДЛЯ ПОЛЬЗОВАТЕЛЕЙ

Мы живем в постоянно меняющемся мире, где мы каждый день сталкиваемся с неопределенностью. То, как организация справляется с этой неопределенностью, может быть ключевым фактором её успеха.

Риск – неотъемлемая часть ведения бизнеса. В мире, где огромные объемы данных обрабатываются с ускоряющимися темпами, выявление и управление рисками является сложной задачей для любой организации. Детальніше

ОНЛАЙН АКАДЕМІЯ ТОВ “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ЯКОСТІ”

Раді вам повідомити, ми запустили онлайн академію дистанційного навчання.

Після проходження обраного вами онлайн курсу навчання ви отримаєте свідотство про проходження навчання за напрямком нашої Академії.

Вже доступний курс: “Внутрішній аудитор системи менеджменту якості”
Детальніне: http://www.qdc.com.ua/audit-sistem-menedzhmentu-9001/

Опубліковано закон про вимоги до органічної продукції

Документ спрямований на вдосконалення українського законодавства та його гармонізацію з діючими в ЄС нормами.

Зокрема, закон встановлює правила виробництва органічної продукції, якщо мова йде про рослини, тварини, гриби, аквакультури і водорості, корми, харчові продукти.

При цьому дія закону не поширюється на продукцію для власного споживання, косметику і ліки, а також продукцію полювання і рибальства з природного середовища.

Новим законом, виробників зобов’язали декларувати всі свої дії по відношенню до органічної продукції, розділяти виготовлення органічної і неорганічної продукції, а також щорічно проходити сертифікацію.

Зауважимо, що документ встановлює і основні правила виробництва органічної продукції, однак більш детально їх затвердить Кабмін.

Виробник повинен використовувати переважно поновлювані ресурси, безпечні технології, якісну воду. Харчові добавки дозволені тільки згідно з переліком і в установлених межах. Забороняється застосування ГМО, синтетичні речовини (зокрема, пестициди), транквілізатори і методи електростимуляції тварин.

Заборонено утримання свійської птиці в клітках. Замість цього їй потрібно забезпечити доступ до струмка, ставка, озера або басейну. А бджолиним маткам не можна обрізати крила.

Передбачається створення трьох державних реєстрів – виробників продукції (операторів), органів сертифікації в сфері органічного виробництва, а також органічних насіння і садивного матеріалу.

Відповідно до закону, продукція повинна відповідати встановленим нормам, якщо на ній є відмітка “органічний”, “біодінамічний”, “екологічний”, “органік” і будь-які однокореневі і / або похідні слова від цих слів з приставками “біо”, “еко” і т.п. на будь-яких мовах.

Державне врегулювання органічного виробництва, обороту і маркування продукції поклали на Кабмін, Міністерство аграрної політики та Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Профільне міністерство, відповідно до закону, зобов’язана затвердити державний логотип для органічної продукції.

Передбачені умови і терміни перехідного періоду і паралельного виробництва органічної і неорганічної продукції.

У законі прописали штрафні санкції за порушення. Якщо виробник вчасно не усунув порушення щодо виробництва, обігу та маркування органічної продукції, штраф становить 29,8 тис. Грн для юросіб і 18,6 тис. грн для ФОП. Якщо виробник збрехав щодо продукції або несвоєчасно надав інформацію, йому загрожує штраф у розмірі 18,6 тис. грн для юросіб і 11,2 тис. Грн для фізичних осіб-підприємців. Маркування продукції як екологічної без належного сертифіката може стати причиною для штрафу 29,8 тис. грн для юросіб і 18,6 тис. Грн для ФОП.

Органи сертифікації в разі порушень також понесуть відповідальність. Якщо не виконали вимоги щодо порушень закону, штраф 29,8 тис. грн; несвоєчасно надали інформацію / повідомили неправду – 18,6 тис. грн; порушили цей закон і неправомірно видали сертифікат – 59,6 тис. грн; повторно порушили порядок сертифікації – 89,3 тис. грн штрафу.

У разі, якщо людина, відповідальна за маркування продукції як органічної, ввела в обіг несертифіковані товари, передбачений штраф 29,8 тис. грн для юросіб і 18,6 тис. грн для ФОП.

Джерело: www.allretail.ua

Семінар-практикум «Особливості переходу на нову версію стандарту ISO 9001:2015»

Запорізька ТПП та орган із сертифікації «Глобал Сертифік» (м. Київ) запрошують осіб, відповідальних за функціонування системи менеджменту якості на Вашому підприємстві, на одноденний інтенсивний семінар-практикум «Особливості переходу на нову версію стандарту ISO 9001:2015», який відбудеться 24 травня 2018 р. в м. Запоріжжя. Детальніше

Україна працює над відкриттям ринку Японії для українських харчових продуктів

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа перебуває з робочим візитом у Японії з метою розширення експортних постачання української сільськогосподарської та харчової продукції на японський ринок. Детальніше

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 20 квітня 2018 року

У посівах озимих культур, розміщених після стерньових попередників, степових, лісостепових, осередково поліських областей живляться личинки хлібного туруна старших віків, які за чисельності 0,5-2, макс. 3 в осередках Запорізької та 4 екз. на кв.м Київської областей пошкодили 2-5, в осередках до 18% рослин. Вогнища надпорогової щільності шкідника локалізовані. Повсюди за потепління в посівах озимих та сходах ярих зернових колосових культур у південних областях у допороговій чисельності хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки пошкодили 2-10% рослин. Детальніше

Україна завершила переговори про укладення Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем

Глави української та ізраїльської делегацій погодили завершення переговорного процесу щодо положень Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль.

Детальніше

ПРО НОВИЙ СТАНДАРТ ISO 45001:2018 ТА ЙОГО ПЕРЕВАГИ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ

Ромашов В.В.

13 березня 2018 р.

За матеріалами «iso.org.publication»

 

Охорона праці і техніка безпеки на робочих місцях є завданням номер один для більшості керівників підприємств. Але, не дивлячись на це, до цих пір мають місце смертельні випадки і виробничі травми.

Детальніше